Kemer Gezi Rehberi

Yaz aylarında en yoğun yabancı turist ziyareti alan bu bölge tarihi güzelliği ve muhteşem doğası ile tam bir tatil beldesidir. Hem sakinliği ve huzuru hem de birçok sosyal aktiviteyi bir arada yaşayabileceğiniz Kemer gezi rehberi misafirlerine birçok imkân sunmaktadır.

Kemer Gezilecek Yerler?

Phaselis Koyu, eşsiz orman havası ve pırıl pırıl denizi ile masmavi sularda yüzme fırsatı sunuyor. Roma döneminden kalma antik tiyatrosu ile de bilinen bu koy, Kemer’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Phaselis’in tarihi ile ilgili de birçok efsane dönmektedir.

Dünyadaki en iyi dalış mekânlarından biri olan Paris batığı, dalış tutkunları için ayrı bir keyiftir. I. Dünya Savaşından kalma bu batık için dalış turlarına katıldığınızda çok çeşitli deniz hayvanları, deniz bitkileri ve balıklar görmeniz ve fotoğraf karelerine alarak ölümsüz bir anı haine getirebilirsiniz.

Göynük Kanyonu ise Kemerde gezilecek yerler arasında ayrıca aktivitelerin yoğun olduğu bir mekândır. Kanyonun buz gibi sularında yüzerek eğlenebilir, kayalara tırmanabilirsiniz. Turist rehberleri aracılığı ile turlara katılmanız güvenlik açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

Tahtalı Dağ’ın tepesinde yamaç paraşütü yapabilir, teleferik turlarına katılıp tüm şehri tepeden görerek heyecan dolu dakikalar geçirebilirsiniz. Tahtalı Dağ’da yapılacak diğer aktivite ise dağ bisikletleri ile tırmanmak. Bu da bisiklet severler için bulunmaz bir yolculuktur.

Kemer’in gece hayatı da oldukça renklidir. En büyük diskolardan Aura, turistlerin eğlenmek için en çok gittiği ve sabaha dek eğlence imkânına kavuştuğu yerdir. Kemer’in merkezinde de pub, cafe ve diskolar hizmet vermektedir. Genellikle giriş ücreti alan ve eşsiz girilmeyen yerler olduğu için güvenlik açısından da sıkıntı yaşanmamaktadır.

kemerde gezilecek yerler

Kemer’de Ne Yenilir?

Kemer’de Akdeniz mutfağının dışında fast food, gözleme tarzı yiyecekler tercih ediliyor. Midye ve kokoreç tutkunları için birçok yer mevcut. Olympos bölgesinde ise taze ev yemekleri ve tatlılılar bulmak mümkün. Kemer lezzetleri deyince akla gelen yine turistler için özellikle de Türk işi kebaplardır. Çay bahçeleri ve balık restoranları da seçenekler arasındadır. Kemerde ne yenir sorusunun en güzel yanıtı ise kavuniçi konulan dondurma sunumudur. Kemerde yemek yenilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Kemer’de Konaklama

Kemer’in merkezinde birçok pansiyon seçeneği mevcuttur. Tatil köyleri ve yıldızlı Kemer otelleri de Kemer’de konaklama açısından uygundur. Turistlerin tercihi her şey dâhil sistemden yanadır. Böylelikle yemeğe ve aktivitelere ayrı bir ödeme yapma durumunda kalmamaktadırlar. Kemerde gidilecek oteller için tıklayınız.

Kemer Alışveriş

Kemer çok fazla turist tarafından ziyaret edilen turistik belde olduğu için gece boyunca da dükkânlar, bankamatikler, döviz büroları açık ve hizmet verir şekildedir. Kemerden ne alınır derseniz; deri mağazaları, el yapımı seramikler ve yün halılar Kemer’de alışveriş için alınacaklar listesi arasındadır. Kemer’de ünlü marka mağazalarına, giyim eşyalarına da rastlamanız mümkün. Kuyumcu ve gümüş satan mağazalar da turistlerin en gözde alışveriş mekânlarındandır.

Antalya hakkında daha fazla bilgi için Antalya Detaylı Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles