İskoçya

İskoçya’da öncelikle Edinburgh şehir merkezini ve Edinburgh kalesini gezdim ve Edinburgh kalesinden gördüğünüz manzara gerçekten eşsiz. İskoçları genelde asık suratlı ve soğuk olarak tanımlasalar da onlar aslında tam tersine inanılmaz arkadaş canlısı ve eğlenceli insanlar.

Bu arada eğer bir Harry Potter hayranıysanız J.K Rowling’in Harry Potter’ı yazdığı cafeye uğrayabilirsiniz. Edinburgh şehir merkezinde Elephant Cafe ve içeri girdiğiniz de bir yazıyla karşılaşıyorsunuz “we don’t have wi-fi, pretend like it’s 90s talk to each other” Ben çok sevimli bulmuştum burayı. Ama beni İskoçya da kesinlikle en çok etkileyen yer Scottish Highlands oldu. Gördüğüm manzara karşısında resmen gerçek olamaz diye düşündüm.

Ayrıca İskoçya’da çok fazla loch bulunmakta. Yani göl ama İskoçlar lake demeyi tercih etmiyolar. Loch eski dillerinden kalma bir kelime. Ben Loch Katrine‘e gittim ve burada isterseniz gölde bir bot turuna çıkabilir isterseniz etrafındaki ormanda kaybolabilirsiniz. Ben oradayken gerçekten mutluluğu bulduğumu hissettim. ❤

Buradan hediye ne alırım diyorsanız tabiki koyun yününden yapılmış geleneksel etek, atkı, hırka alabilirsiniz. Ve tabiki İskoç viskisi. Eğer viski seviyorsanız kesinlikle iskoç viskisini denemelisiniz hatta daha fazla ilgiliyseniz Şehrin biraz dışındaki fabrikalarda Whiskey Experience turlarına katılıp nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Not: bu turlarda genelde viskiler biraz daha ucuz oluyor.

İskoçya gezisi hakkındaki tavsiyeleri için Kübra Şahin’e teşekkür ederiz. 🙂

İskoçya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Social profiles